Nejčastější dotazy - Mozaika zdraví a krásy

Nejčastější dotazy

Na dotazy odpovídala kvalifikovaná rehabilitační pracovnice, paní Věra Plesníková

Je lymfodrenáž pro každého?

Člověk by měl znát svůj zdravotní stav, ti kteří mají obavy, se mohou poradit se svým ošetřujícím lékařem. Lékaři k nám posílají pacienty po chemoterapiích, ozařování, operacích, poúrazových stavech. Lymfodrenáž je vhodná i na doléčení zánětů, zápalů plic a také pro podporu imunitního systému.

Je lymfodrenáž na křečové žíly?

Je to zatím, mimo operativního řešení jediná neinvazivní metoda na prevenci, léčbu a pooperativní dohojení křečových žil.

Je účinná pro hubnutí?

Komprese vzduchem rozpohybuje lymfatický systém. Tělo se začne čistit, nastartuje metabolismus, odbourávání tukových polštářů, celulitidy a vody z organismu. U tvarování postavy je vhodné kombinovat i s přístrojem Myostimulátor, který slouží ke zpevnění problémových partií. Máme zde viditelné a měřitelné výsledky.

Je myostimulátor účinný?

Elektrostimulace – posilování svalů pomocí elektrických impulsů vede k objemovému úbytku. Například u ochablých břišních svalů jsme po 10-ti aplikacích u našich zákaznic naměřili v pase úbytek až 10 cm. Aplikujeme současně na břicho i nohy. Zákaznice mívají po absolvování kůry konfekční velikost o jedno až dvě čísla menší.

Jak často se chodí?

Pro nastartování čištění a imunity u lymfodrenáží 2 x až 3 x týdně. Pro základ je vhodné si odchodit 10 ležení. U myostimulátoru 3 x až 4 x týdně minimálně 10 aplikací.

Je vhodná lymfodrenáž také pro těhotné?

Přístroj Lymfoven je založen na systému komprese vzduchem, nohavice jsou až do výše pasu. U těhotných aplikujeme ruční lymfatickou masáž. Jde i o prevenci praskání kůže a tvorby strií.

Je vhodná také u vysokého krevního tlaku?

Po 12-ti letech praxe máme zkušenosti s tím, že lymfodrenáž neovlivňuje krevní tlak.

Je něco nutné dodržovat?

Při každém ležení na úvod provádíme ruční, speciální rehabilitační postupy na rozpohybování lymfatického systému. Protože je to silná detoxikace, je důležité dodržovat pitný režim. Odčerpá se přebytečná voda z organismu a člověk se cítí lehčeji. Máme positivní výsledky se snižováním únavy.

Je vhodná u otoků?

Otok = lymfedém. Lymfodrenáž je velice účinná na otoky poúrazové, genetické, pooperativní i na otoky celulitního charakteru.

Je věkové omezení?

Lymfodrenáž se může aplikovat již od jednoho roku dítěte (u genetickým lymfedémů). Nejstarší klient v Mozaice zdraví a krásy má 89 let.

Co kožní problémy?

Je nutné odchodit celou kůru 10-ti lymfodrenáží. Do páté/šesté aplikace se kůže čistí, poté regeneruje. Máme také positivní výsledky s akné, ekzémy, i atopickými a lupenkou.

Alergie?

Po detoxikaci organismu se tělo brání veškerým alergenům. Alergické reakce jsou prokazatelně mírnější.